Kültür, Sanayi Ve Hayvancılıkta Marka İlçe

Bizden Haberler

Çerkeş Belediyesi

Tüm Haberler

YUMAKLI VE AĞACA KÖYÜMÜZE MİSAFİR OLDUK

Başkanımız Hasan Sopacı, İl Genel Meclis Üyelerimiz Ahmet Ünaldı ve Avni Demircioğlu, Belediye Başkan Yardımcımız Ergün Sertkara, Zabıta Amirimiz Metin Uyanık ve İnşaat Teknikerimiz Ramazan Göktepe ile birlikte Yumaklı ve Ağaca köyünü ziyaret etti.

Yumaklı ve Ağaca köyünde yaşayan vatandaşlarla sohbet eden Başkanımız “1870 yılında Belediye olan Çerkeş ilçemiz tarihinde belki de ilk kez köyleri ile bütün oluyor. 2014 yılında Çerkeş köyleri bütünleşerek büyük bir başarıya imza attı. 2014 yılı Ağustos ayı nüfusumuz 7200 iken 2015 yılı nüfusumuz 11300 oldu. İlçe nüfusumuz 10 bini aştığı için rüyalarımızı süsleyen doğalgazı ilçemize getirdik. Doğalgaz çalışmalarına başlanıldı. Toplamda 10 km olacak ana hattın 2 km si döşendi. İnşallah 2016 yılında doğalgazı kullanmaya başlayacağız. Çerkeş Meslek Yüksek Okulu için Yök’ten karar çıktı. Çerkeş Yüksek Okulunun kurulacağı Yibo da Belediye olarak çalışmalara başladık. Şu an okulumuzun çatı aksamını Belediye olarak biz tadilat ediyoruz. Çalışma tamamlandığında Karatekin Üniversitesine teslim edeceğiz. Belediyemiz her alanda çalışıyor. Araç parkımızı baştan aşağı yenileyerek Çerkeş’imize daha yararlı hizmetler vermeye başladık. İlçemiz ve köylerinin büyük bir eksiği olan tüm  hemşerilerimizin yararlanabileceği  son model ve tam donanımlı cenaze taşıma aracı aldık. Ankara girişindeki beton yığınını kaldırdık. Duble yol olarak hizmete açacağız. Borçlarımızdan kurtuluyoruz, Belediye üzerindeki 50 den fazla haczi kaldırdık. Bunlar çalışmalarımızın sadece bazıları. Bu çalışmalarda ilçemizin tüm köylerinin katkısı var. Tüm köylerimiz 2014 yılında ilçemiz için çabaladı. Çok şükür bizde bu çabaları karşılıksız bırakmadık. Hemşerilerimizin yüzündeki mutluluk bizlerinde mutlu olmasına yetiyor. Çerkeş Dernekler Federasyonuna üye olmayan köylerimizin federasyona üye olmaları derneği olmayan köylerimizin de bir an önce dernek kurup birlikte hareket etmeleri gerekiyor. Köylerimizin sıkıntılarını muhtarlarımız ve dernek başkanlarımız bize iletiyor. Biz Belediye olarak imkânlarımız ölçüsünde köylerimize destek olacağız. Her köyümüze Çerkeş Belediyesi olarak bir eser bırakacağız. İl Genel Meclis Üyelerimiz burada, Milletvekillerimiz yanımızda, hep birlikte bizim imkânlarımızı zorlayan sorunları gerekli yerlere ileterek çözmek için çalışıp hakkımız olanı alacağız. Biz belediye olarak güçlü olursak köylerimiz de güçlü olur. Bizlere destek olan tüm hemşerilerimize, mahalle ve köy muhtarlarımıza, dernek başkanlarımıza, Çankırı Valimiz Sayın Vahdettin Özcan beye. Milletvekillerimiz Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Hüseyin Filiz’e teşekkür ediyor sizlerden bu yıl için de nüfus konusunda destek bekliyoruz” dedi.   

Karşılıklı sohbet havasında geçen ziyaretler sonrası Yumaklı ve Ağaca köylü hemşerilerimiz Belediye çalışmalarını yakından takip ettiklerini ve Çerkeş’teki değişimin farkında olduklarını dile getirdiler.

Bizleri misafir eden Yumaklı Köyü halkı ve Muhtarımız Orhan Göksu’ya, Ağaca köyü halkı ve Muhtarımız Musa Göktepe’ye misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederiz.

KAYNAKLAR

  • Haberler
  • Projeler
  • Faliyet Raporları
  • İhale Yayınları
  • Resimler
  • Videolar