Kültür, Sanayi Ve Hayvancılıkta Marka İlçe

Bizden Haberler

Çerkeş Belediyesi

Tüm Haberler

OTOBÜS FİRMASI YETKİLİLERİ İLE GEÇİCİ TERMİNAL ALANI İNCELENDİ

İlçemizde Ankara, İstanbul, Karabük ve Çankırı’ya sefer düzenleyen otobüs firmaları yetkilileri ile geçici terminal alanı olarak düşünülen alanda incelemelerde bulunuldu. Karşılıklı fikir alış verişi yapıldı.

Başkanımız Hasan Sopacı ve ilçemizdeki otobüs firması yetkilileri bugün belediyemizde bir araya geldi. Başkanımız Hasan Sopacı yeni yapılacak ve ilçedeki trafik konusunu rahatlatacak geçici terminal hakkında firma yetkililerine bilgiler verdi, henüz yapım aşamasında olan geçici terminal yeri ile ilgili firma yetkililerinin de görüşleri alındıktan sonra hep birlikte terminal alanına gidilerek yerinde incelemeler yapıldı. Yolcu bekleme ve dinlenme salonu, firmaların bilet kesecekleri gişeler, tuvaletler ve ısınma konusunda ki fikirler değerlendirildi.


Otobüs firması yetkilileri yapılan uygulamanın ilçe için çok uygun olduğunu, şehir içindeki trafik yoğunluğu açısından ve tek nokta da tüm firmaların toplanmasının yolcular içinde iyi olacağını söylediler.

Başkanımız Hasan Sopacı “Hükümet Konağı karşısında geçici olarak inşa edeceğimiz terminal yıllardır ilçede yaşanan özellikle Eski Tuz Pazarı Caddesinde yaşanan trafik sorununa son verecek. İlçe merkezinde trafik günün belli saatlerinde çekilmez hal alıyor. Yeni terminal için de çok ciddi ekonomik güç lazım. İmar planımızda Sanayi’nin arkasında terminal yeri ayrılmış, fakat terminal alanı olarak ayrılan alan şahsa ait. Kamulaştırma gerektiriyor. Belediye olarak yaptığımız araştırma ve anket çalışması sonrasında Hükümet Konağı'nın karşısındaki sinema salonu önündeki alanı dört – beş araçlık geçici terminal olarak projelendirdik. Ankara, İstanbul, Karabük ve Çankırı'dan gelen seyahat firmalarının otobüsleri çarşıya girmeden yolcularını indirip bindirebilecekler. Çalışmalarımızın Kurban bayramı sonrasında tamamlanmasını hedefliyoruz. Geçici terminal alanı çalışması tamamlandığında Firma yetkilileri ile birlikte bilet kesme – rezervasyon gişeleri için herkesin huzurunda kura atarak firma yerlerini belirleyeceğiz. Firma sahiplerinden de tek bir isteğim var huzurlu bir ortamda, çekişmesiz bir şekilde işlerini yapsınlar. İlçemiz için ve otobüs firmalarımız için İnşallah hayırlı olacaktır" dedi.

30.09.2014

Haber Resimleri

KAYNAKLAR

  • Haberler
  • Projeler
  • Faliyet Raporları
  • İhale Yayınları
  • Resimler
  • Videolar