Kültür, Sanayi Ve Hayvancılıkta Marka İlçe

Bizden Haberler

Çerkeş Belediyesi

Tüm Haberler

ESKİ BELEDİYE CADDESİ ESNAFIYLA TOPLANTI YAPILDI.

Hükümet Caddesi ve Eski Tuz Pazarı Caddesi arasında kalan Eski Belediye caddesinde yapılması düşünülen proje ile ilgili esnafımız bir araya geldi.

Başkanımız Hasan Sopacı “ Öncelikle hepiniz hoş geldiniz. Bildiğiniz üzere Eski Belediye Caddemiz Hükümet Caddesi ve Eski Tuz Pazarı Caddesi arasında kalmakta Belediye hizmet binası önünden başlayarak Eski tapu binasına kadar devam etmektedir. Bu cadde üzerinde proje hazırlayıp Kültür Bakanlığına, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına hazırlayacağımız projeyi sunacağız. Projemiz kabul edilirse caddemizi trafiğe kapatıp park yapılan ölü bir cadde olmaktan kurtarıp vatandaşımızın rahatça yürüyebileceği, kaldırımı, yolu, aydınlatmaları ve dükkânları ile ilçemizin prestijli bir caddesi haline dönüştüreceğiz. Proje hazırlayıp Bakanlıklara götürmeden cadde de esnaflık yapan arkadaşlarımızın fikrini almak görüşlerini sormak istedik. Yapmış olduğumuz anket çalışmasında ankete katılanların %98’i ilçe merkezinde trafik çalışması yapılmasını istemişti. Bu konuda da çalışmalarımız var. Bu tür çalışmalarda ilçe halkımızın görüşlerini alarak hareket etmek istiyoruz. Projemizin ne zaman kabul edileceği konusunda bir tarih veremem sizlerin görüşlerini aldıktan sonra proje için koşturacağım. Eminim ki yapacağımız projeyi hayata geçirebilirsek Eski Belediye Caddemizin çehresi değişecek vatandaşımızın yürümekten, alışveriş yapmaktan zevk alacağı bir görünüme kavuşacaktır. Bu konuda hepinizin fikrini almak istiyorum” dedi.

Eski Tuz Pazarı esnafımızın tamamı da bu şekilde bir projenin düşünülmüş olması son derece güzel olmuş, inşallah proje onay görür ve hayata geçer şeklinde görüşlerini aktardılar.

Başkanımız Hasan Sopacı Belediye çalışmaları hakkında da kısa bilgiler verdikten sonra “İnşallah projemizi kabul ettirip hayata geçirebiliriz. Bu proje ile çarşı merkezindeki değişikliğe de bir adım atmış oluruz.  Davetimize icap ettiğiniz için hepinize teşekkür ederim” dedi.

KAYNAKLAR

  • Haberler
  • Projeler
  • Faliyet Raporları
  • İhale Yayınları
  • Resimler
  • Videolar