Kültür, Sanayi Ve Hayvancılıkta Marka İlçe

Bizden Haberler

Çerkeş Belediyesi

Tüm Haberler

ÇARŞI İÇERİSİNDE ELEKTRİK HATTININ YER ALTINA ALINMASI ÇALIŞMASI BAŞLADI.

<div style="\&quot;text-align:" justify;\"="">

Elektrik hattının yer altına alınması çalışmasına çarşı içerisinden devam ediliyor. Çerkeş Belediye Başkanlığı olarak çalışmalar esnasında halkımıza verdiğimiz geçici rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.

İlçemiz Yeni Mahalle Aynur Bektaş Caddesi, Karalar Mahallesi Sırakavaklar Caddesi, çarşı merkezinin tamamı ve Pir-i Sani Caddesini kapsayan Elektrik hattının yer altına alınması çalışması devam ediyor. Belediye Başkanımız Hasan Sopacı sürekli olarak çalışmaları yerinde takip ediyor.


Elektrik hattının yer altına alınması çalışmasına Yeni Mahalle Aynur Bektaş Caddesi Talebe Yurdu önünden başlanılmış ve çarşı merkezine kadar tamamlanmıştı.  İki ay gibi kısa bir zamanda bitirilecek olan çalışmada Aynur Bektaş Caddesi talebe yurdundan çarşı merkezine kadar, Karalar Mahallesi  Sırakavaklar caddesi öğrenci yurduna kadar, Çarşı merkezinin tamamı ve Pir-i Sani Caddesindeki elektrik hattı yer altına alınarak beton direkler kaldırılacak, aydınlatma direkleri ile caddeler ve çarşı merkezi aydınlığa kavuşacaktır. 

Çarşı içerisinde çift taraflı kaldırım altlarından geçecek elektrik hattından dolayı çarşı merkezindeki kaldırımlarımız sökülecektir. Elektrik hattı çalışmaları tamamlandıktan ve beton direklerin kaldırılmasının ardından çarşı içi kaldırım ve yolları sil baştan yapılacaktır. Önümüzün kış ayı olması sebebi ile kaldırım ve yol çalışması muhtemelen ilkbahar da yapılacaktır.

17.10.2016


KAYNAKLAR

  • Haberler
  • Projeler
  • Faliyet Raporları
  • İhale Yayınları
  • Resimler
  • Videolar