Kültür, Sanayi Ve Hayvancılıkta Marka İlçe

Bizden Haberler

Çerkeş Belediyesi

Tüm Haberler

ASBEST BORULAR BİR BİR TARİH OLUYOR

<p style="\&quot;text-align:" justify;\"=""> 08.09.2017 Cuma günü 19 Mayıs Lisesi önünden sessiz sedasız kurban kesimi ve dualar ile başlayan yeni içme suyu inşaatı çalışması çarşı merkezi, Karalar, Okçular, Kurtlar ve İdris Mahallesinde hız kesmeden devam ediyor. Çarşı içi Hükümet Caddemizde yeni içme suyu hattına su verilerek esnafımızın abone bağlantıları yeni hattan yapıldı.

1989 yılında yapılan su şebekesi sürekli büyüyüp gelişen ilçemizin ihtiyacına cevap vermemekte ve Kanserojen madde içerdiği tespit edilen ASBEST BORULAR İLE DÖŞENEN su şebekesi ömrünü tamamladığı için her gün patlamalar meydana gelmekte, her cadde ve sokakta olması gereken su kesme vanaları da olmadığı için tüm ilçenin suyu kesilerek vatandaşımız mağdur edilmekteydi. Projeli yapılan çalışmada her cadde ve sokağa su kesme vanaları koyularak ilçenin tamamında yaşanan su kesintileri de artık yaşanmayacaktır. Ayrıca ilçemizde hiç olmayan yangın söndürme vanaları da projede belirlenen noktalara yerleştirilmektedir. Toplamda 103 km olan yeni içme suyu inşaatı hattının bu yıl 40 km si tamamlanacaktır.

İlçemizin geleceği, çocuklarımızın ve gençlerimizin yarınları için başlattığımız Yeni İçme Suyu İnşaatı çalışmaları sırasında vatandaşımıza verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diliyoruz. 

KAYNAKLAR

  • Haberler
  • Projeler
  • Faliyet Raporları
  • İhale Yayınları
  • Resimler
  • Videolar