Kültür, Sanayi Ve Hayvancılıkta Marka İlçe

Bizden Haberler

Çerkeş Belediyesi

Tüm Haberler

ANKARA MİLLET BAHÇESİNDE DÜZENLENEN ÇANKIRI TANITIM GÜNLERİNE KATILDIK

Çankırı Dernekler Federasyonu’nun organize ettiği Ankara Millet Bahçesinde 5-8 ekim tarihlerinde düzenlenen Çankırı Tanıtım günleri programına Çerkeş Belediyesi olarak katıldık.
Tanıtım günlerinde ilçemizin gastronomi kültürünün tanıtımı yanında Belediyemiz Halk oyunları ekibi Çerkeş Standının önünde sergilediği gösterileriyle Ankaralıların büyük beğenisini kazandı.
Çerkeş Belediyesi standını ziyaret eden misafirleri  Çerkeş Kaymakamımız Emir Osman Bulgurlu Çerkeş Belediye Başkanımız Hasan Sopacı, Saçak Belediye Başkanımız Ramazan Yarım, Ak Parti Çerkeş İlçe Başkanı Mustafa Furkan Altuntaş, Çerkeş Dernekler Federasyonu Başkanımız Niyazi İncesu, ilçemiz köy dernek başkanları ve belediye personeli karşıladı. Gelen ziyaretçilere Çerkeş’in Tescilli ürünleri Çerkeş Kurabiyesi ve Sırma Baklava ikram ederek Ankara da yaşayan Çerkeşlilere ve Çerkeş’imizin gastronomi kültürü tanıtılıyor. Çerkeş Organize Sanayi Bölgesin de bulunan fabrikaların ürettiği ürünler Stant da Çerkeşlilere sergilendi. Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı Standı ziyaret eden misafirlere yakın ilgi göstererek Çerkeş’te yapılan belediye çalışmaları ve günden güne daha da büyüyen Çerkeş Organize Sanayi Bölgesin de bulunan fabrikalarda çalışmak için bütün Ankara da yaşayan Çerkeşli gençleri Çerkeş’e davet etti.
Belediye Başkanımız Hasan Sopacı; “Ankara Millet Bahçesinde düzenlenen 5. Çankırı Tanıtım Günleri programının düzenlenmesinde emeği geçen Çankırı Dernekler Federasyonu  Başkanı Ademcan  ve yönetimine, Çerkeş Dernekler Federasyonu Başkanı Niyazi İncesu ve federasyona bağlı dernek başkanlarımıza, Çerkeş Belediyesi Halk Oyunları Ekibine ve kıymetli hocalarına, Çerkeş Standımızda bizleri yalnız bırakmayan Çerkeşli hemşehrilerimize, standımızı ziyarete gelen tüm misafirlerimize, tanıtım günleri programına katılan Çerkeşli esnaf arkadaşlarımıza ve  standımızda canla başla çalışarak ilçemizi en güzel şekilde temsil eden belediye personelimize canı gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.


 

KAYNAKLAR

  • Haberler
  • Projeler
  • Faliyet Raporları
  • İhale Yayınları
  • Resimler
  • Videolar