Kültür, Sanayi Ve Hayvancılıkta Marka İlçe

Bizden Haberler

Çerkeş Belediyesi

Tüm Haberler

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜNÜ KUTLADIK

Başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, hayatta olan gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz.

19 Eylül Gaziler günü törenle kutlandı. Törene Kaymakam Vekili İdris Arslan, Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Murat Ataseven, Belediye Başkan Vekilimiz Kamil Aktar, Gazilerimiz ve ilçemizde görev yapan Daire Amirleri katıldı.


Gaziler Günü Töreni  Atatürk Anıtına çelenklerin konulması, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Günün anlam ve öneminin anlatıldığı konuşma ve Orman İşletme Lokalindeki resepsiyon ile son buldu.

Feshanedeki Çankırı Günleri programı nedeni ile İstanbul’da olan Belediye Başkanımız Hasan Sopacı Gaziler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında şunları aktardı; “Tarih boyunca bağımsızlık ve özgürlüğünü korumak için omuz omuza mücadele eden ve zor şartlara rağmen zaferler elde eden milletimizin sahip olduğu vatan sevgisi ve istiklal ruhu tüm dünyaya örnek olmuştur. Kurtuluş savaşımız sonucu elde ettiğimiz eşsiz zaferde de şehitlerimizin kanları kadar, gazilerimizin fedakârlık ve azimleri de büyük önem taşımaktadır. Bu anlamlı gün dolayısı ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, bağımsızlığımızın, bölünmez bütünlüğümüzün simgesi olan gazilerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”

19.09.2014

Haber Resimleri

KAYNAKLAR

  • Haberler
  • Projeler
  • Faliyet Raporları
  • İhale Yayınları
  • Resimler
  • Videolar