Kültür, Sanayi Ve Hayvancılıkta Marka İlçe

Bizden Haberler

Çerkeş Belediyesi

Projeler

İÇME SUYU İNŞAATI

1980 li yıllarda yapılan su şebekesi sürekli büyüyüp gelişen ilçemizin ihtiyacına cevap vermemekte, Kanserojen madde içerdiği tespit edilen ASBEST BORULAR İLE DÖŞENEN su şebekesi ömrünü tamamladığı için her gün patlamalar meydana gelmekte, her cadde ve sokakta olması gereken su kesme vanaları da olmadığı için tüm ilçenin suyu kesilerek vatandaşımız yıllardır mağdur edilmekteydi. 

Aynı şekilde projesiz ve o zamanın şartlarına göre yapılmış kanalizasyon şebekesi sürekli büyüyen ilçemizin ihtiyacı karşılamamakta, tıkanmalar sonucu  her gün şikayetler almaktaydık. 1870 yılında Belediye olan ilçemizin Çarşı merkezinde kanalizasyon şebekesi olmayışı da başlı başına bir problemdi.  

İçme Suyu inşaatı Şebeke yenileme çalışmaları ve kanalizasyon hattı döşeme çalışmalarına başladığımızda ne kadar doğru bir karar verdiğimizin bir kez daha farkına vardık. Cadde ve sokaklarda projesiz olarak yapılan mevcut kullandığımız su hatlarının yeni yapılan binaların altında kaldığını gördük. 

İlçemizin tamamında tüm cadde ve sokaklarda toplamda 101 km hat çekilerek yapılacak olan İçme suyu şebeke inşaatı 2017 yılında çarşı merkezinden başlamıştı. İçme Suyu Şebeke hattımız sil baştan P-100 polietilen borular ile değiştirilmeye devam ediyor.  Bu yıl mevcut 600 ve 200 tonluk ömrünü tamamlamış 2 adet su depomuz da  1500 tonluk  olarak yeniden yapılarak hizmet vermeye başlayacaktır.

KAYNAKLAR

  • Haberler
  • Projeler
  • Faliyet Raporları
  • İhale Yayınları
  • Resimler
  • Videolar