Kültür, Sanayi Ve Hayvancılıkta Marka İlçe

Bizden Haberler

Çerkeş Belediyesi

Tüm Haberler

VEFATININ 201.YILINDA PİR-İ SANİ SEYYİD MUSTAFA ÇERKEŞİ HZ.’Nİ ANDIK

Anma Programına Çankırı Milletvekillerimiz Muhammed Emin Akbaşoğlu, Hüseyin Filiz, İlçe Kaymakamımız Cengiz Ünsal, Belediye Başkanımız Hasan Sopacı, Kurşunlu Belediye Başkanı Dt. Şakir Kaymak, Atkaracalar Belediye Başkanı Rıfat Altuntop, Saçak Belediye Başkanı Ramazan Yarım, Çardaklı Belediye Başkanı Osman Yılmaz, Eski Milletvekilimiz Hakkı Duran, İnsanlığa Hizmet Vakfı Başkanı Prof. Dr. Hikmet Özdemir, Doç Dt. Mustafa Tatçı, Uşşaki Tarikatı Şeyhi Fatih Nurullah, Kastamonu Şeyh Şabanı Veli Derneği Başkanı Süleyman Yücel ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Mehteran gösterisi ve Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile Başlayan program Protokol konuşmaları, İlahi Dinletileri, semazen gösterileri ile devam etti. Doç Dt. Mustafa Tatçı,  İnsanlığa Hizmet Vakfı Başkanı Prof. Dr. Hikmet Özdemir ve Uşşaki Tarikatı Şeyhi Fatih Nurullah Pir-i Sani Seyyid Mustafa Çerkeşi hakkında bilgiler verdi. Öğle namazının ardından Yemek ikramı ile program son buldu.

Gönüller Sultanı Pir-i Sani Seyyid Mustafa Çerkeşi’yi anma etkinliklerinde kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanımız Hasan Sopacı “ Tüm misafirlerimiz ilçemize hoş geldiniz. Pir-i Sani Hazretleri sayesinde ilçemiz aydınlanıyor yolumuz ışıldıyor. Programın yapılmasında çok emeğiolan Pir-i Sani Derneği Başkanım Mehmet Yankaş’a, Sadık Ak’a ve Melek Hanımefendiye sonsuz teşekkürler ediyorum. Geleneksel hale dönüştürülen ve her yıl büyüyerek geniş kitlelere duyurduğumuz Pir-i Sani Hz.ni anma programımız inşallah bundan sonraki yıllarda da katlanarak büyüyecektir. Anma programında emeği geçen herkese şahsım ve ilçem adına teşekkür ediyor Allah’a (c.c) emanet olun diyorm. Mevlam Birliğimizi dirliğimizi bozmasın” dedi.

KAYNAKLAR

  • Haberler
  • Projeler
  • Faliyet Raporları
  • İhale Yayınları
  • Resimler
  • Videolar