Kültür, Sanayi Ve Hayvancılıkta Marka İlçe

Bizden Haberler

Çerkeş Belediyesi

Tüm Haberler

ULUSAL MEDYA BAŞKANIMIZ HASAN SOPACI’YI KONUŞUYOR

Ülkemizin önde gelen ve ulusal yayın yapan Hürriyet, Milliyet, Habertürk başta olmak üzere onlarca haber sitelerinde Başkanımız Hasan Sopacı ile ilgili çıkan haberin özetini sizlerle paylaşıyoruz.

“Göreve geldiği 2014 yılından beri maaşını üniversite öğrencilerine burs olarak bağışlayan Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, makam aracı yerine de özel aracını kullanıyor.

Sopacı, seçildiğinde maaşını üniversite öğrencilerine burs olarak vermek amacıyla yakın dostları ile Kartopu Eğitim Gönüllüleri Derneğini kurdu. Sopacı\'nın tüm maaşını bağışladığı dernek, başka hayırseverlerin de bağışçıları ile 44 üniversite öğrencisine burs veriyor.

Çerkeş Belediye Başkanı Sopacı, gazetecilere yaptığı açıklamada, 30 Mart 2014\'te belediye başkanı seçildiğini anımsattı.

Çerkeş\'in eski bir ilçe olduğunu, yörenin kaderini değiştirmek istediğini dile getiren Sopacı, "Belediyeyi 24 milyon lira borçla devraldık. Belediye çalışanları 8 aydır maaş alamıyordu. Pek çok haczin olduğu, işlerin çok zor şartlarda yürüdüğü bir belediye idi. Belediyemizin ve halkımızın önünü açmak için bir karar aldım. O günden bu yana belediyeden maaş almıyorum." dedi.

Üniversitede okuyan öğrencilere yardım amacıyla Kartopu Eğitim Gönüllüleri Derneğini kurduklarını, maaşının direkt olarak bu derneğe aktarıldığını belirten Sopacı, diğer hayırseverlerin de bağışları ile dernek aracılığıyla 44 öğrenciye burs sağlandığını anlattı.

Makam şoförü de makam aracı da kullanmıyor

Sopacı, makam aracı da kullanmadığına dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"Göreve geldiğimde belediye borç batağında iken belediye başkanlığı 3 bin 500 liraya kiralanan makam aracı kullanıyordu. Makam aracı, yakıtı ve şoförü ile belediyeye ayda neredeyse 15 bin liraya mal oluyordu. Göreve geldiğim hafta makam aracını gönderdim. Belediye başkanı olmadan önce kullandığım özel aracımı kullanıyorum. Makam şoförüm de makam aracım da yok. Belediyemiz düzlüğe çıkana kadar maaşı almayı da makam aracı kullanmayı da düşünmüyorum.”

Ulusal haber ajanslarında çıkan haberlerin bir kısmını aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. Çerkeşimizn ve belediyemizin adını Ülkemizin her yerinde duyuran Başkanımıza teşekkür ediyoruz.

http://www.milliyet.com.tr/once-maasini-simdi-makam-aracini-gundem-2259982/

http://aa.com.tr/tr/yasam/maasiyla-burs-veriyor-makam-araci-kullanmiyor/586960

http://www.dha.com.tr/cankirinin-cerkes-ilcesi-ak-partili-belediye-baskani-hasan-sopaci-burs-makam-araci_1250387.html

http://www.haberyildizi.com/siyaset/ornek-belediye-baskani-hasan-sopaci-h6524.html

http://www.haber10.com/siyaset/belediye_baskani_maasini_burs_olarak_dagitiyor-636766

http://www.haberler.com/maasini-ogrencilere-burs-veren-baskan-ozel-aracini-8513097-haberi/

http://www.haberler.com/maasini-ogrencilere-burs-veren-baskan-ozel-8513149-haberi/

http://www.haberturk.com/yerel-haberler/haber/8580637-maasiyla-burs-veriyor-makam-araci-kullanmiyor

http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/cankiri-haberleri/maasini-ogrencilere-burs-veren-baskan-ozel-ara_293320/


KAYNAKLAR

  • Haberler
  • Projeler
  • Faliyet Raporları
  • İhale Yayınları
  • Resimler
  • Videolar