Kültür, Sanayi Ve Hayvancılıkta Marka İlçe

Bizden Haberler

Çerkeş Belediyesi

Tüm Haberler

KÖY MUHTARLARI İLE TOPLANTI DÜZENLEDİK.

İlçe nüfusumuzu artırabilmek için köy muhtarları ile toplantı düzenlendi.

Belediye Toplanı salonunda düzenlenen toplantıya Başkanımız Hasan Sopacı, Ak Parti İlçe Başkanı Hayati Kaya, İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Ünaldı, İlçe Nüfus Müdürü Ali Adıgüzel, Orman İşletme Müdürü Sinan Adaş ve köy muhtarlarımız katıldı.


Karşılıklı sohbet havasında geçen toplantıda ilçe nüfusumuzun 10 binin altında olması sebebi ile yaşanılan sıkıntılar dile getirildi.

Başkanımız Hasan Sopacı “ İlçemizin nüfusu normalde 12 bin civarında fakat tabelada 8600 yazıyor. İlçemizde bazı şeylerin olabilmesi için 10 bini aşmamız lazım. Vatandaşımız 1. Adresini ilçe merkezine aldırırsa 10 bini aşacağız. Her zaman Çankırı’nın en büyük ilçesiyiz diyoruz. 10 binin altında bir nüfus ile büyük ilçe olmamız mümkün değil gibi görünüyor. Büyük ilçe olabilmek için yüksekokulumuzun olması lazım, doğal gazın ilçeye gelmesi lazım, hastanemizde uzman doktorların olması lazım. Belediyemizin güçlü bir belediye olması lazım. Bütün bu saydıklarım için de 10 bin nüfusu aşmamız gerekiyor. Belediye sorunlarından bahsetmek istemiyorum, çok sorunumuz çok sıkıntılarımız var. 10 bin nüfusu aştığımızda İller Bankasından ilçemize gelen pay da artacaktır. Hem maddi yönden hem de büyük belediyeyiz diyerek Ankara’ya karşı elimiz güçlenecektir. Biz Mahalle Muhtarlarımızdan, Köy Muhtarlarımızdan, sivil toplum kuruluşlarından bu konuda destek bekliyoruz. Çerkeş’in önünün açılmasını isteyen tüm hemşerilerimizi de Çerkeş’de ikamet etmeye davet ediyoruz. Belediyemizde bu konu ile ilgilenen personelimiz var. Her konuda sizlere yardımcı olacaktır. Önümüzdeki Kurban Bayramının 3. Günü Tüm Muhtarlarımız ve Derneklerimizle bir toplantı daha düzenleyeceğiz. Belediyemizde Muhtarlarımız ve Derneklerimiz için de bir oda tahsis edeceğiz. Gurbette oturan hemşerilerimiz inde bu konuya duyarlı olacağına inancım tamdır, bu konuda çalışmalarımız sürekli olacak” dedi.

Nüfus artışı konusu dışında köylerimizin ve muhtarlarımızın da sorunlarının konuşulduğu toplantı iyi dilek ve temennilerle sona erdi.  

20.08.2014

Haber Resimleri

KAYNAKLAR

  • Haberler
  • Projeler
  • Faliyet Raporları
  • İhale Yayınları
  • Resimler
  • Videolar