Kültür, Sanayi Ve Hayvancılıkta Marka İlçe

Bizden Haberler

Çerkeş Belediyesi

Tüm Haberler

İLÇEMİZ TARİHİ BİR GÜN YAŞADI. ÇANKIRI BELEDİYE BAŞKANIMIZ İRFAN DİNÇ İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ.

Başkanımız Hasan Sopacı “Bu gün biz Çerkeş için çok önemli bir gün, beklide bir milattır. Biz Çankırı’nın batıya açılan kapısıyız, en büyük ve en uzak ilçesiyiz.Çankırı Belediye Başkanımız ilk kez ilçemize bir şeyler yapmaya bir şeyler katmaya geldi.

 

Çankırı Belediye Başkanımız İrfan Dinç ve Belediye Başkan Yardımcımız Selahattin AYKURT ilçemizi ziyaret etti.

Bugün saat 12:00 ‘de ilçemize Gelen Çankırı Belediye Başkanımız İrfan Dinç ve Belediye Başkan Yardımcımız Selahattin AYKURT’u Belediye Başkanımız Hasan Sopacı, Saçak Belediye başkanımız Ramazan Yarım, Ak Parti İlçe Başkanı Hayati Kaya, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Hülya Güney, Gençlik Kolları Başkanı Yasin Yazı,  Belediye Meclis Üyelerimiz ve Ak Parti ilçe yönetimi karşıladı.

Başkanımız Hasan Sopacı “ Bu gün biz Çerkeş için çok önemli bir gün, beklide bir milattır. Biz Çankırı’nın batıya açılan kapısıyız, en büyük ve en uzak ilçesiyiz.    Çankırı Belediye Başkanımız ilk kez ilçemize bir şeyler yapmaya bir şeyler katmaya geldi. Ziyaretleri bizlere şeref verdi onurlandırdı. Kendisi ile sürekli görüşüyoruz fakat nasip bu güneymiş. 1860 yılında ilçe olan 1870 yılında belediye olan ilçemiz çok göçler vermiş geri kalmış hizmete aç bir ilçe. İnşallah hep birlikte ilçemizi güzelleştirip olması gereken yere getireceğiz” dedi. Belediye Çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Çankırı Belediye Başkanımız İrfan Dinç “ Çerkeş Belediye Başkanımıza katılıyorum. Geç kalınmış bir ziyareti bugün gerçekleştirme fırsatımız oldu.  Kendisine seçimlerden önce ve sonra verdiğimiz sözler oldu. Çerkeş ilçemiz Ak Parti Belediyesi olmanın farkında lığını yaşayacak.  Çankırı Belediyesi olarak üzerimize düşenleri bizde yapacağız ”dedi.

Belediyedeki ziyaretin tamamlanmasının ardından Belediyemiz tarafından yapılan çalışmalar yerinde incelendi. Çarşı içi ve yolların durumu değerlendirildi. Sinema Binasının şimdiki durumu ve yapılması gerekenler konuşuldu.  İlçemiz Ankara girişinde bulunan kanalın üstüne yapılabilecekler ve yolun nasıl genişletileceği değerlendirildi. Yenikent Mahallesi Abide Caddesinde yürütülen Parke Taşı döşeme çalışması incelendi. IV. Murat Hamamına ilk kez giren Başkan Dinç hamamın İlçe Tarih Müzesi yapılabileceğini ve kendi üzerine düşeni de yapmaya hazır olduğunu söyledi. İlçemiz Mezarlığı içerisinde ki yolların durumu değerlendirildi. Belediye Düğün salonunun da bulunduğu bina yerinde incelendi.  Atatürk İlkokulu ziyaret edildi.  Belediyemiz tarafından yapımı devam eden Kadın İstihdam Merkezi ve Lokalinde incelemelerde bulunuldu. İstasyon Mahallesi, Çankaya Sitesi yanındaki Belediyemize ait arazide yapılabilecek çalışmalar değerlendirildi. Peynir pazarı olarak düşünülen eski otel binasında ne gibi bir çalışma yapılabileceği konuşuldu. YİBO Başkan Dinç’e gezdirilerek Yüksek Okul için Başkan Dinç’den Destek İstendi.

Başkan Dinç “ Başkanım Hasan Sopacıdan Allah razı olsun boş durmamış ilçenin sorunlarını hemen ele almış. İlçeni her yerini gezdik bir karış düzgün yolumuz yok. Allah Başkana kolaylıklar versin. Ben inanıyorum tüm sorunlar aşılır.  Büyük ilçelerde kent meydanı olması gerekir. Çerkeş ilçemizin en büyük eksikliği de bir meydanının olmayışıdır. Düğün Salonunun olduğu binayı yıkıp, Çerkeş Belediyesi kent meydanı yapalım. Yapım işini Çankırı Belediyesi olarak biz üstlenelim.  Vatandaşın nefes alacağı oturup dinlenebileceği güzel bir meydan yapalım.  Atatürk İlköğretim Okulunun tren yolu kısmında kalan bölümünün direklerini Çerkeş Belediyemiz yükseltsin bizde filesini yapalım ayrıca voleybol filesini de değiştirelim. Yüksek okul için bizde elimizi taşın altına koyacağız. Gereken kapıları Hasan Başkanımla birlikte tekrar çalacağız inşallah da olur. Çerkeş ilçemiz gerçekten bazı hizmetleri  bu dönem yaşayacak.  Çankırı Belediyesi olarak Mimarımızla, mühendisimizle, teknik personelimizle tüm projeleri birlikte değerlendirip Çerkeş için ne doğru ise ne yapılması gerekiyorsa onu yapalım. Çerkeş ilçemizin bizim için ayrı bir yeri var ” dedi.  

Çerkeş den saat 18:00 de ayrılan Başkan Dinç Saçak Belediyemizi de ziyaret etti. Başkan Dinç’i Saçak Belediye Başkanımız Ramazan Yarım, Belediye Meclis Üyeleri ve belde sakinleri karşıladı.  

Saçak Belediye Başkanımız Ramazan Yarım Belde hakkında ve belediye çalışmaları hakkında bilgiler verdi. İçme suyu konusunda sıkıntıları olduğunu, itfaiye aracının çalışmadığını ve epey masrafı olduğunu aktardı. Saçak Beldemizde Yarım Dede türbesi olarak bilinen türbe etrafında incelemelerde bulunuldu.

Başkan Dinç ” içme suyunun önemine değinerek bu konu çok önemli yapılması gereken bir şey var ise Çankırı Belediyesi olarak biz yapacağız, gerekirse kanalı siz kazacaksınız hattı biz değiştireceğiz. Gördüğüm kadarı ile su deposunun da yenilenmesi lazım.  Türbe etrafı için de bir proje hazırlatacağız “dedi.

Saat 19:00 da ilçemizden ayrılan Çankırı Belediye Başkanımız İrfan Dinç ve Belediye Başkan Yardımcımız Selahattin AYKURT’a Başkanımız Hasan Sopacı ve Ramazan Yarım tarafından Çerkeş balı hediye edildi. 
 

02.09.2014

Haber Resimleri

KAYNAKLAR

  • Haberler
  • Projeler
  • Faliyet Raporları
  • İhale Yayınları
  • Resimler
  • Videolar