Kültür, Sanayi Ve Hayvancılıkta Marka İlçe

Bizden Haberler

Çerkeş Belediyesi

Tüm Haberler

Dolu yağışı sonrası ilçemiz sel felaketi ile karşı karşıya kaldı

Akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış ve dolu yağışı yarım saat sürünce ilçemiz sel afeti ile karşı karşıya kaldı birçok iş yeri ve evi su bastı. Uzun süre yağan dolu sonucunda ilçede sanki kar yağmış gibi bir görüntü oluştu.

 

Akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış ve dolu yağışı yarım saat sürünce ilçemiz sel afeti ile karşı karşıya kaldı birçok iş yeri ve evi su bastı. Uzun süre yağan dolu sonucunda ilçede sanki kar yağmış gibi bir görüntü oluştu. Dolu tarımsal alanlarda da büyük zarara yol açtı.

Şeyhdoğan ve Eymür köyü bölgesinden gelen dere yataklarının kesişme noktası olan İlçemiz Cumhuriyet Mahallesi ve Küçük Sanayi Sitesi üzerinden gelen sel suları Belediyemiz ekipleri tarafından kontrol altına alınarak boya çayına eklendi.

Su seviyesinin hızla artmasından dolayı Ilıca su deposunda ilçeye su pompalamak için kullanılan motorlar olası bir tehlikeye karşı durdurulmuştur. Su seviyesi normale döndüğünde ilçemiz su şebekesine su basan motorlar çalıştırılacaktır.

Böylesi bir doğal afet karşısında belediyemiz tüm imkânlarını seferber etmiş ve vatandaşımızın mağdur olmamasını sağlamıştır. İtfaiye, Vidanjör ve Belediye Ekipleri her ihtimali değerlendirerek hazır beklemektedir. 

Vatandaşlarımızın evlerinde, bodrum katlarında, hayvan ahırlarında olası sel baskını ile karşılaştığında vakit kaybetmeden 110 İtfaiye hattına arayarak yardım talebinde bulunmaları gerekmektedir. 

27.04.2014

Haber Resimleri

KAYNAKLAR

  • Haberler
  • Projeler
  • Faliyet Raporları
  • İhale Yayınları
  • Resimler
  • Videolar