Kültür, Sanayi Ve Hayvancılıkta Marka İlçe

Bizden Haberler

Çerkeş Belediyesi

Tüm Haberler

ÇERKEŞLİLER BULUŞUYOR GECESİ MUHTEŞEM OLDU.

1200 Çerkeşli hemşerimizin katıldığı program Akşam Yemeğinin yenilmesinin ardından Şehitlerimiz ve Kutlu Doğum Haftası münasebeti ile Kuran-ı Kerim okunması ve dua edilmesi ile başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından Çerkeş Dernekler Federasyonu Başkanı Durali Karapınar Federasyon çalışmaları, yapılan ve yapılacak olan etkinlikler hakkında bilgiler verdi. Federasyon olarak Kan bankası kurmak istediklerini, öğrencilere burs vermek istediklerini ve bu konularda çalışmalar yapılacağını bildirdi. Federasyona üye dernek başkanlarına flamaları takdim edildi ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

Ev sahibi olarak konuşma yapan Pursaklar Belediye Başkanımız Hemşehrimiz Selçuk Çetin “ Çerkeşli Hemşehrilerimi ağırlamaktan misafir etmekten son derece mutluyum. Programın kutlu doğum haftasına denk getirilmesi ayrı bir güzel oldu. Allah birliğimizi daim eylesin” dedi.

Programın gerçekleştirildiği Asfor&Arus Balo Salonu İşletmecisi Özler Dönerin Sahibi Cemalettin Ercan’da Çerkeşli hemşehrilerimi burada misafir etmekten son derece mutluyum. Çerkeş’e Çerkeş’liye her zaman kapımız açıktır. Umarım sizlerde memnun kalmışsınızdır dedi.

Başkanımız Hasan Sopacı yapmış olduğu konuşmasında “ Ankara’da yaklaşık 1200 hemşehrimizi bir olarak tek olarak görmek beni son derece mutlu etti. Biz yapacağımız her etkinlikte birlik olabilirsek aşamayacağımız hiçbir sıkıntı olmayacaktır. Bu programın hazırlanmasında emeği olanlara teşekkür ederim. Sizlere de katılımınız için teşekkür ederim. Çerkeş Belediyesi olarak her alanda projeli çalışmalarımız var.  Ankara’da yaşayan ve Çerkeş Ankara girişindeki ucube beton yığınına Çerkeş’e her geldiğinizde şahit oluyordunuz. Çok şükür ucube beton yığınını kaldırarak kanalın üzerini kapattık ve duble yol olarak sizlerin hizmetine açtık. Çerkeş Meslek Yüksek Okulu Seramik bölümü bu yıl öğrenci almaya başlayacak. Hemşehrilerimizin Yüksek okulumuza sahip çıkmaları gerekiyor. Ulusu ve Yenimahalleyi bölen tren hattı ve Ulusu çayı üzerine köprülü üst geçit çalışmamız başladı. Doğalgaz çalışmamız devam ediyor. Alt yapısı tamamlanan caddelerimize asfalt ve kaldırım çalışmasına başlıyoruz. Elektrik hattının yer altına alınması çalışmamız devam edecek. Kapalı halı saha yapımı tamamlandı, Gençlik merkezi yapımı bu yıl tamamlanacak.  Bu çalışmalarda emeği olan Milletvekilimiz Hüseyin Filiz’e, hemşehrimiz Murat Kocakaya’ya ve emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Bugün bizleri burada misafir eden Pursaklar Belediye Başkanımız Selçuk Çetin’e ve Özler Dönerin sahibi değerli abimiz Cemalettin Ercan’a tüm Çerkeş halkı ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Allah birliğimizi daim eylesin” dedi.

İlçemizin tüm köylerini ezbere sayarak konuşmasına başlayan Milletvekilimiz Hüseyin Filiz” Seçim meydanlarında Çerkeş Milletvekili olacağımı söylemiştim. Çerkeş için yapılacak tüm işlerde elimi taşın altına koymaya hazırım. Seçimlerde söz vermiştik. Kızılcahamam Çerkeş arası tünel çalışmamız 15 güne kadar başlayacak. Meslek Yüksek Okulu öğretim görevlileri ataması gerçekleştirildi. Bu yıl öğrenci almaya başlıyor. Tünel sonrası duble yol içinde çalışmalar başlatacağız günde ortalama 1000 aracın kullandığı yolu Sinop, Kastamonu, ve Karabük’e giden araçlarında kullanımını sağlayarak Çerkeş’in kaderinin değişmesine talibiz. Çerkeş Derneklerinin, Köy Muhtarlarımızın yaptığı tüm etkinliklere katılıyor hemşehrilerimin sorunlarını çözmekten mutluluk duyuyorum. İnşallah Köylerimizle Belediyemizle bir bütün olarak Çerkeş için daha bir çok başarılı işlere imza atacağız” dedi.

Program açık artırma ve hediye çekilişinin yapılmasının ardından sona erdi.   

KAYNAKLAR

  • Haberler
  • Projeler
  • Faliyet Raporları
  • İhale Yayınları
  • Resimler
  • Videolar