Kültür, Sanayi Ve Hayvancılıkta Marka İlçe

Bizden Haberler

Çerkeş Belediyesi

Tüm Haberler

ÇERKEŞ OSB BÖLGENİN PARLAYAN YILDIZI OLACAK

İstanbul Samsun E-80 D-100 Karayolunun hemen kenarına kurulu Çerkeş Organize Sanayi Bölgesindeki büyüme gözle görünür şekilde hızla devam ediyor.

Pir-İnci Bijuteri İmalat sanayi A.Ş., Ca-Ka Eğitim Araçları ve Oyuncak San. Tic. Ltd.Şti., Bilmet İnş. Taah. İç ve Dış Tic. Ltd. Şti., Unitek Modüler Yapı Sistemleri Üretim İnş. Tic. A.Ş., Paksan Müh. Mak. San. Tic. A.Ş, Eren Çelik Ahşap ve Metal Möble San.ve Tic.Ltd.Şti. Özgün Metal Tekstil Fabrikası ve Polirem Kimya Plastik Hammadde fabrikaları inşaatları Çerkeş Organize sanayi Bölgesinde hızla devam ediyor.

 
İnşaatı devam eden fabrikaların üretime geçmesi ile ilçemizde 1000 kişilik bir iş sahası ortaya çıkacaktır. İlçemizden ve çevre ilçelerden 1000 kişi bu fabrikalarda istihdam edilecek ve ilçe ekonomimiz canlanacaktır.

Çerkeş Organize Sanayi Müdürlüğü olarak bu yıl Osb çevresi 6 km beton direk- tel çit ile kapatılmış, etrafına ve yeşil alan olan bölgelere 40 bin ağaç dikimi yapılmıştır. Osb girişine otomatik raylı kapı yapımı için çalışmalar devam etmektedir.

Çerkeş Organize Sanayi Bölgesi 1. etap tamamıyla yatırımcılara tahsis edilmiş, 2. etap altyapı İhale aşamasına getirilmiştir. Doğalgaz ihalesi yapılarak, yüklenici firma tarafından Ağustos ayı itibariyle çalışmalara başlanacaktır.

KAYNAKLAR

  • Haberler
  • Projeler
  • Faliyet Raporları
  • İhale Yayınları
  • Resimler
  • Videolar