Kültür, Sanayi Ve Hayvancılıkta Marka İlçe

Bizden Haberler

Çerkeş Belediyesi

Tüm Haberler

BELEDİYE HİZMET BİNAMIZIN İÇİ ELDEN GEÇTİ.

<div style="\&quot;text-align:" justify;\"="">

1988 yılında yapılan ve yapıldığı günden bu güne tadilat görmeyen ve yılların yorgunluğu ile dökülmeye başlayan Belediye Hizmet Binası içine komple tadilat yapıldı.

1986 yılında yapımına başlanılan ve 1988 yılında yapımı tamamlanan Belediye hizmet binamız 1988 yılından bu güne hiç tadilat görmemiş ve yapıldığı günden bu güne kadar ilçe halkımıza hizmet vermiştir.  Yapıldığı günden bu güne kadar tadilat ve bakım çalışmasının yapılmadığı belediye hizmet binası içi her açıdan yorgun düşmüş ve dökülmeye başlamıştı.


Belediye Başkanımız Hasan Sopacı göreve geldiği gün çalışmayı Belediye Hizmet Binası tadilatından başlatmış binanın çatısı, yağmur olukları, pencere çerçeveleri, camları, sıvası dökülen yerlerin tamiratı ve tüm binanın boyanması yapılmış bina girişi de daha modern hale getirilmişti.

Hizmet Binası içi tadilatına, giriş kapısının değiştirilmesi ve ısı kaybının önüne geçmek için sensorlu otomatik kapı takılması ile başlanıldı. Merdivenler doğal granit mermer ile kaplandı. Bina içinde bulunan tüm odalar ve koridorlar granit ile kaplandı. Yüksek olan koridor tavanlarına asma tavan yapıldı. Kapılar amerikan panel kapı ile değiştirildi. Erkek ve bayan lavaboları sil baştan yeniden yapıldı. Nikâh salonu olarak da kullanılan toplantı salonu modernleştirilerek vatandaşımızın kullanımına açıldı. Bina içerisinde gelişi güzel döşenen kablolar kanallara döşenerek görüntü kirliliği ortadan kaldırıldı. Bina içinde boya yapılacak yerlerin tamamı boyandı. Belediye Başkanımız Hasan Sopacı’nın girişimleri ile Ankara’dan hibe olarak alınan ofis mobilyaları personelimizin ve vatandaşımızın hizmetine sunuldu. 

Belediyemiz zemin katında boş ve atıl durumda bulunan dükkân da tadilat sonrası ofis haline getirildi. Belediyemiz birinci katında hizmet veren emlak ve tahsilât servisinin bir bölümü bu ofise taşınarak çalışmaya başlayacaktır. Belediyemize su, kira, emlak vergisi ödemek için gelen vatandaşlarımız hizmet binasına girmeden işlerini halledebileceklerdir. Özellikle merdiven çıkmakta zorlanan yaşlılarımız için düşünülen bu uygulama ilçemiz halkına hayırlı olsun.

31.01.2017


KAYNAKLAR

  • Haberler
  • Projeler
  • Faliyet Raporları
  • İhale Yayınları
  • Resimler
  • Videolar