Kültür, Sanayi Ve Hayvancılıkta Marka İlçe

Bizden Haberler

Çerkeş Belediyesi

Tüm Haberler

Belediye Başkanımız Hasan Sopacı 14-20 Nisan da kutlanan Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkanımız Hasan Sopacı mesajında, “Peygamberimizin insanlığın huzur ve mutluluğu için yaptığı çağrıya bugün daha çok ihtiyacımız vardır.

 

Başkanımız Hasan Sopacı mesajında, “Peygamberimizin insanlığın huzur ve mutluluğu için yaptığı çağrıya bugün daha çok ihtiyacımız vardır. İhlas ve samimiyet, inancın, kulluğun ve itaatin sadece ve sadece alemlerin Rabbi olan Allah'a özgü kılınmasıdır. İhlas ve samimiyet bütün ibadetlerin her türlü riya, gösteriş ve çıkar kaygılarından arındırılıp sadece Allah rızası için yapılmasıdır” dedi.

Belediye Başkanımız Hasan Sopacı mesajında şu ifadelere yer verdi:   “Hz. Muhammed (S.A.V.) Yüce Allah’ın elçisidir ve onun buyruklarından dışarı çıkmaz. Allah’ın elçisi olması sebebiyle Peygamberimiz doğru yol üzeredir. İnsanları da doğru yola çağırmaktadır. Sabırlıdır, sabrı tavsiye etmiştir. Güler yüzlü ve güzel sözlüdür. Güzel sözde bir sadakadır. Ya hayır söyle yahut sus tavsiyesinde bulunmuştur. Alçak gönüllü ve cömerttir. Tevekkül ve kanaat sahibidir. Daima hamd ve şükretmiştir. Düzene, temizliğe, giyim ve kuşamına çok dikkat etmiştir. Yiyip içmede çok ölçülüdür.

Allah’a ortak koşmayı, şirk’i, insan öldürmeyi, intiharı, savaştan kaçmayı, zina ve fuhuşu, içkiyi, uyuşturucuyu, kumarı, zulmü, faiz – ribâyı, rüşveti, ihtikar ve karaborsacılığı, hırsızlık ve gaspı, alışverişte hileyi, yetim malı yemeyi, yalan söylemeyi, iftirayı, kötü söz ve alayı, gıybet ve dedikoduyu, iki yüzlülük, riya ve dalkavukluğu, tecessüs ve kötü zan’ı, hasedi, kin ve düşmanlığı, sihir, kehanet ve falcılığı, öfke, kibir ve övünmeyi, tembellik, israf ve cimriliği, nemelazımcılığı yasaklamıştır. Ümmetini bizleri bu kötülüklerden men etmiştir” dedi

14.04.2014

KAYNAKLAR

  • Haberler
  • Projeler
  • Faliyet Raporları
  • İhale Yayınları
  • Resimler
  • Videolar